• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Mediareport

Juridisch weblog voor de media

  • Home
  • Onderwerpen
    • Persrecht
    • Reclamerecht
    • Internetrecht
    • Mediaregulering
    • Entertainment
    • Intellectuele Eigendom
    • Auteursrecht
    • Kansspelen
    • Bestuursrecht
  • Informatie
    • Nieuwsbrief
  • Nederlands
    • English
Home » archief » AI-Alert: De verantwoordelijkheid van moederbedrijf voor de vermeende auteursrechtinbreuk van dochter?

AI-Alert: De verantwoordelijkheid van moederbedrijf voor de vermeende auteursrechtinbreuk van dochter?

11 maart 2024 door Redactie

Een groep auteurs is op 8 maart 2024 een rechtszaak gestart tegen AI-makers MosaicML en Databricks. De auteurs stellen dat de AI-makers bij het trainen van hun AI systemen gebruik hebben gemaakt van de dataset “Books3” voor het trainen van hun Large Language Models. Problematisch aan deze dataset is volgens de auteurs dat hun boeken hierin zijn opgenomen zonder toestemming.

Opvallend in deze zaak is dat alleen MosaicML zich volgens de auteurs schuldig zou hebben gemaakt aan directe auteursrechtinbreuk. Databricks is alleen in deze zaak betrokken aangezien zij sinds haar overname van MosaicNL controle heeft over – en financieel profiteert van de bedrijfsvoering.

XFacebookLinkedInWhatsAppMessengerEmail

Onderwerp: Artificial Intelligence, Auteursrecht Tags: AI, artificial intelligence, auteursrecht, Books3, copyright, Databricks, Large Language Models, MosaicML

Primaire Sidebar

Zoek

Geschreven door

Redactie

Lees alle artikelen van deze auteur

Inschrijven nieuwsbrief

Meld je nu aan voor de Media Report Nieuwsbrief!

Abonneer

Onderwerpen

  • Persrecht
  • Reclamerecht
  • Internetrecht
  • Mediaregulering
  • Entertainment
  • Intellectuele Eigendom
  • Auteursrecht
  • Kansspelen
  • Bestuursrecht

Footer

Inschrijven nieuwsbrief

Meld je nu aan voor de Media Report Nieuwsbrief!

Abonneer

Copyright © 2026 Media Report